To nikto z nás netuší, ale potenciál tu je. Áno, odporcovia online šachu môžu tvrdiť, že taký šach nie je to pravé. Že sa má hrať naživo. Súhlasím, naživo je naživo.

No ignorovať rozvoj online šachu za posledný rok je rovnaké, ako keď pred sto rokmi ohrňovali pohoniči nos nad rozvojom automobilizmu. Dnes sa stále môžeme previezť v koči, no autá sa stali našou dennou súčasťou života.
V druhej polovici apríla sa uskutočnia prvé online majstrovstvá Slovenska, základných a stredných škôl družstiev. Je to príležitosť zahrať si doslova naprieč celým Slovenskom, dokonca aj v prípade, že by napríklad na Orave napadlo toľko snehu, že by sa nedalo cestovať. Aj to je jedna z výhod online šachu.
Ale aby sme nehovorili len o výhodach. Z predchádzajúcich podujatí, ktoré sme organizovali alebo boli organizované inými klubmi, máme poučenie aj z možného “nedovoleného dopingu”. Je to normálne, tak ako sa to deje v každom športe a dokonca aj v šachu naživo.
Aj tu sme zapracovali a “vyladili systémy” tak, že prípadné správanie je možné odhaliť, upozorňujem, že pomerne ľahko…ale vlastne načo to tu píšem, veď vy hráte fair-play.
A čo môžete spraviť, aby sa aj vaše deti, vaše deti z klubov alebo šachových krúžkov mohli žúčastniť týchto majstrovstiev? Je to jednoduché, stačí sa zaregistrovať formulárom
Registrácia základoškolákov
Registrácia stredoškolákov
A úplne najlepšie bude, ak im pošlete napríklad aj tento článok, kde v prílohe nájdu detailné propozície majstrovstiev.
Za prvé dni registrácie sa prihlásilo 59 škôl, tešíme sa aj na tú vašu.
Za organizačný tím, Michal Vrba
Podujatie podporili

|