Nie si prihlásený - Sekcia 'Spravodajstvo' 
[1] [2] [3] [4] [5] [6] ... [66] [67] [68] [69] [70] [71] 
Domáce správy - autor: jozua2018-09-27 00:00:00
Prišli sme, videli sme .... pojedli sme a zahrali sme si.
Skryť všetko | Zobraz len úvod | Ukáž celý článok

Asi tak by sa dala zhrnúť atmosféra pri piatkovom stretnutí členov šachového klubu Doprastav. Na úvod odzneli uvítanie a pokyny od predsedu Michala Vrbu, Stanislava Vlčeka a Františka Gogu, ktorí taktiež informovali o nadchádzajúcich mládežníckych šachových turnajoch a ligách. Taktiež sme si zopakoli vybrané pravidlá šachu, ako aj organizačné pokyny.

  Fero Goga hovorí  ....to je etika šachistu doprastaváka

Následne už nič nebránilo zasadnutiu za šachovnice a dôslednému zmeraniu si síl po letnom oddychu. Blitz turnaj sa niesol v priateľskom duchu. To však neznamená že sa súperi vzájomne šetrili. Naopak, v celom turnaji

... viac tu ...
Turnaje - autor: martan2018-09-16 22:00:00
Bratislava Chess Summer v podaní Petra Chrenka
Skryť všetko | Zobraz len úvod | Ukáž celý článok

Šachový klub Doprastav Bratislava organizoval už šiesty rok po sebe letný kruhový turnaj Doprastav CUP. Je to svojím formátom unikátne šachové podujatie - zatiaľ čo obvyklá prax uzavretých turnajov je, že sa v nich stretávajú titulovaní hráči, najlepší z najlepších, na Doprastav CUPe majú možnosť nadýchať sa atmosféry komorného, uzavretého turnaja, radoví kluboví hráči. 
Doprastav CUP 2018 - odovzdanie pohara

Práve pre hráčov, obľubujúcich bratislavskú piatu ligu, je tento turnaj ako stvorený - začiatky zápasov

... viac tu ...
Turnaje - autor: mishik2018-09-06 00:00:00
Na koľko percent rozhodujú partie taktické chyby?
Skryť všetko | Zobraz len úvod | Ukáž celý článok

V koľkých prípadoch rozhodnú partiu taktické prehliadnutia?

Pred tradičným turnajom FIDE Open Dúbravan 2018 som disponoval vyššie spomenutou štatistikou, ktorá sa mi náhodou dostala do mailu z výskumu jedného amerického šachistu. Koniec leta som sa rozhodol zahrať po veľmi dlhom čase turnaj a to z viacerých dôvodov.

... viac tu ...
Domáce správy - autor: jozua2018-09-04 00:00:00
Skončil sa 45. ročník Memoriálu Ondreja Rintela ...krv sa nezaprie...
Skryť všetko | Zobraz len úvod | Ukáž celý článok

Našťastie, slovensky tradičné „syn preberá po otcovi, po dedovi a neraz aj po pradedovi“ úplne nevymizlo. Boris Rintel pokračuje v práci s mládežou v šľapajach svojho otca. A tak sa vďaka tomu mohol uskutočniť už 45.ročník memoriálu, ktorý je najstarším na Slovensku a ktorý nesie meno jeho otca ako jeho zakladateľa. Turnaj sa uskutočnil na Základnej škole Černyševského v Bratislave v sídle Šachového klubu Slovan, ktorý so Šachovým klubom Doprastav bol aj spoluorganizátorom.

    dvaja najdôležitejší riaditeľ turnaja Boris Rintel a rozhodca - odchovanec Borisa Rintela, trojnásobný víťaz turnaja - Marek Karas

 

... viac tu ...
Turnaje - autor: martan2018-08-18 02:00:00
Pozvánka na Majstrovstvá Bratislavy v rapide
Skryť všetko | Zobraz len úvod | Ukáž celý článok

Milí šachoví priatelia,

chcel by som Vás v mene organizujúceho Šachového klubu Doprastav Bratislava pozvať na 5. ročník turnaja O pohár firmy Dansk (Dansk CUP 2018), ktorý sa uskutoční v sobotu 8. septembra a bude sa hrať zároveň ako otvorené Majstrovstvá Bratislavského kraja v rapid šachu jednotlivcov. Posledné tri ročníky účasť prekročila 100 hráčov a podobné počty by mali výjsť aj z tohtoročnej edície. Turnaj si za svoju pomerne mladú existenciu stihol vydobyť uznanie medzi šachovou verejnosťou a stal sa očakávanou udalosťou jesennej časti sezóny. Na jeseň sa tradične konajú hody a áno, aj na tohtoročnom Dansku sa bude hodovať vskutku veľkou lyžicou.
pohare pre vitazov

... viac tu ...
 
 
 
Stránka založená 20.8.2005
©Šachový klub Doprastav Bratislava, created by jogo